Vypnutí/zapnutí režimu tabletu

Pokud vyvoláte tabletový režim, tak se všechny aplikace budou otevírat v celoobrazovkovém režimu, předpokládá se totiž, že je používáte na tabletu. Na klasickém počítači to ale můžete udělat také – možná se vám to bude hodit, pokud chcete používat jednu konkrétní aplikaci a nebýt rušení těmi dalšími

Pokud vyvoláte tabletový režim, tak se všechny aplikace budou otevírat v celoobrazovkovém režimu, předpokládá se totiž, že je používáte na tabletu. Na klasickém počítači to ale můžete udělat také – možná se vám to bude hodit, pokud chcete používat jednu konkrétní aplikaci a nebýt rušení těmi dalšími. Přepínání mezi aplikacemi mimochodem funguje pořád stejně, třeba pomocí Alt+Tab.

Zapnout a vypnout tabletový režim můžete snadno – Start Menu -> NastaveníSystém -> Tabletový režim. Je možné, že zapnout tento režim nebude možné – čím se řídí dostupnost ale opravdu nevím, protože na jednom počítači to nejde (volba je vyšedlá, ale může to být přítomností více monitorů), na jiném zapnout jde. Přepínátko pro „Tablet mode“ najdete i v Upozorněních, ve spodní části.

 

Nebo se podívejte na naše krátké video: